Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Ucuz Elektrik
ucuz elektrik

Ucuz Elektrik


Son günlerdeki enerji piyasında baya değişlikler oldu. Artık Serbest Tüketici olan elektrik tüketicileri kendi elektriklerini kendileri satın alabilir. İstedikleri firma ile anlaşabilirler. Bu nasıl olur demeyin çünkü uzun zamandır var olan birşey. Serbest Tüketici olma koşulları hep aşağıya doğru iniyor. Yakın bir zamanda tüm tüketiciler serbest tüketici olabilirler.

Bununla ilgili olarak eğer sizlerde ucuz elektrik kullanmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey serbest tüketici olup olmadığınızı bilmektir. Bunun içinde linke tıklayarak serbest tüketici olup olmadığınızı anlayabilirsiniz

Elektrikte tüm safhalar özelleşti ve bu hem rekabeti hem de firmaların daha verimli çalışmalarını beraberlerinde getirdi. Firmalar artık daha verimli çalıştıkları için bu direk tüketicilere yansıyor. Eskiye oranla daha verimli çalışan santral ve daha ucuza malolan santraller sayesine elektrik artık eskiden orantısal olarak diğer parametreler bir kenara atılırsa daha ucuza üretilebiliyor. Üretimdeki girdi kalemlerinin ucuzlaması direk tüketicilere yansıyor ve indirim olarak geri dönüyor.


Daha açık olması gerekirse, artık özelleştiği için en baştan itibaren elektrik üretimi özelleşmiş durumda. Şu an mesela elektrik üretimini yapan farklı santrallar var. Elektrik üretici firmalar yoktan bir enerjiyi üretemezler, başka bir enerji kaynağından elektriğe geçiş yaparlar yada dönüşüm yaparlar. Özellikle fosil yakıtlardan elektrik üretimi yaparlar. Yeni çağda atom enerjisinden ve yenilebilir yeşil enerjiden de elektrik üretiliyor. Fosil yakıtları baz olacak olursak fosil yakıtların ücretleri günden güne değişir. Herkesin bildiği petrol fiyatları ise hergün televizyon ve internet ortamından da takip ettiğiniz gibi borsa gibi değişiyor. Bir gün 10 TL olan fiyatı bir sonraki gün 15 TL olabilir , arada çok büyük farklar olabilir, üretici firmalardan birisi 10 TL'ye aldığın bir ürünü , başka bir firma 15 TL'ye alabilir. Bir firma aynı yakıt ile 10 birimlik elektrik üretebilirsen başka bir firma 11 birimlik bir elektrik üretebilir. Üretim firmalarının kendi içlerindeki performans verileri bile farklı olabilir, üzerine işin içinde teknolojik yatırımlar ve teknolojilerini geliştirmek için yaptıkları yatırımlar , çalışanların performansları gibi birçok parametreler var.


Daha da işin derinlemesine girecek olursak, fosil yakıtlardan başka yenilebilir enerjiler de işin içindedir. Mesela akşam üretilecek rüzgardan sağlanacak elektrik enerjisi tamamen boşa gidiyor. Rüzgar türbinleri ile elektrik elde ederken bu enerjiyi depolama gibi bir olasık şu andaki teknoloji ile olasılık dışı gözüküyor. Olasılıklar dahilinde olan herhangi bir enerji depolama sistemi daha arge çalışmalarında ve önümüzdeki yüzyılın belki de en popüler ve en çok para kazandıracak iş kollarından biri olacak. Rüzgar enerjisinin sistem olarak servis giderlerinin dışındaki maliyetleri çok fazla değildir o yüzden mesela gündüz 10 birimden satılacak elektrik gece saatlerinde 2-3 birimden satılsa bile üretici firma için bile pozitiftir.


Bunlardan başka firmalar bazen karlılıklarından ziyade müşteri çekmek içinde indirimliler yapabilirler, ne kadar fazla müşteri aynı zamanda rakiplerinin o kadar az müşterisi demektir ve kendilerini sürümden kazanacakları bir durumda olmalarını isterler.Belki karlılıkları düşüktür ama rakiplerinde müşteri portföylerinin büyük bir kısmını aldıklarını bilirler. Daha da derinlemesine inersek , şirketler kendilerini yabancı para birimine göre pozisyon almak isteyebilirler dolar ve emtia fiyatları ile ilgili öngörüleri olmuş olabilir ona göre müşterileri çok farklı tarifeler sunuyor olabilirler. Son zamanlarda sabit fiyatlı elektrik tarifleride çıktı. Yani firmalar insanların aksine dolar ,doğalgaz/petrol gibi fiyatların aşağı yönlü olacağını tahmin edip veya öngörüp direk sabit fiyat ile müşteri kazanma yoluna girebilirler. Tüketicilerden bir kısmıda öngörülerinde dolar petrol ve doğalgaz fiyatlarının yukarı çıkacağını tahmin edip anlaştıkları fiyattan faturlarını sabitlemek için bu tipte tarifeleri olan firmalarla anlaşıyorlar.


Anlaşıldığı gibi tamamen serbest piyasa koşulları altında ve tamamen her öğesi ile özelleşmiş olan bu sektör şu anda tüketiciler ve Türkiye için karşımıza çok önemli fırsatlar çıkartıyor. Bu fırsatlar sadece Türkiye için Dünya için bile artı değerler taşımaktadırlar.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.ucuz-elektrik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.