Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Elektrik Tüketimi
elektrik tuketimi

Elektrik Tüketimi


Evlerimizde kullandığımız ev aletlerinin ne kadar elekrik tükettiklerini biliyormuyuz? Yada başka bir anlatımla ne kadar elektrik harcadıklarını ? Birçoğumuz evlerdeki ev aletlerinin ne kadar elektrik harcadıklarını bilmiyoruz ve öğrenmekte istemiyoruz. Bunun için bir çaba içinde değiliz. İnternette onlarca belkide yüzlerce internet sitesi var ama içindeki bilgilerin çokluğu sebebiyle okumaktan kaçınıyoruz.

Bununla ilgili sizlere elektrik tüketimi hakkında biraz daha anlaşılır bilgilendirici bir yazı yazmak istedik.

Evlerimizde kullandığımız ev aletlerinin başında buzdolapları geliyor. Evli / bekar / çoçuklu / çoçuksuz evin içinde yaşayan kişi sayısı ne olursa olsun her evde olmazsa olmazlardan biridir. ısıtıcı / soğutucu / klima / kombi / televizyon gibi ev aletleri olmasada olur ama buzdolabı bizlerin olmazsa olmazıdır.
Peki Sizce Ne Kadar Elektrik Tüketiyordur ? Bir Tahmin Edin ?
elektrik tuketimi buzdolabi


Buzdolabı Tüketimi


Yazılan rakamlar tamamen size bir bilgi verme amaçlıdır. Markadan markadan , üretim yılından üretim yılına (teknolojisine) göre ve buzdolabının bulunduğu evin sıcaklığına baglı olarak oldukça farklılık göstermekle birlikte ortalama olarak;
Sınıfı Yaklaşık Elektrik Tüketimi
A+ Sınıfı 75 Kuruş / Gün
A Sınıfı 85 Kuruş / Gün
B Sınıfı 95 Kuruş / Gün
c Sınıfı 105 Kuruş / Gün

Buzdolapları görüldüğü çok elektrik harcamasada 24 saat çalıştıkları için toplamda çok fazla bir elektrik harcamasına sebe olurlar. Tabiki buzdolabının içine konan yiyecek ve içeçeklerin sıcakları , buzdolabının gün içinde ne kadar kapısının açılıp kapandığı da tüketimide direk etki eden bir faktördür. 4 Kişilik bir aile için , yaz aylarında soğuk su içiyorlarsa gün boyu açılıp kapanması ve buzdolabının içine giren sıcak su miktarı arttıkça ,buzdolabının sarfiyatı artar.


Eski buzdolapları 150 Watt değerlere çıkarken , yeni tip A+++ buzdolaplarında bu oran neredeyse 2.5 kat azalmaktadır. 60 Watt seviyelerine çıkmaktadır.
Zaman Dilimi Gündüz Puant gece
Saatleri 06.00-17.00 17.00-22.00 22.00-06.00
kwh Fiyatı 0,40 TL 0,62 TL 0,25 TL

Tüm vergiler dahildirelektrik tuketimi buzdolabiAnlaşıldığı gibi tamamen serbest piyasa koşulları altında ve tamamen her öğesi ile özelleşmiş olan bu sektör şu anda tüketiciler ve Türkiye için karşımıza çok önemli fırsatlar çıkartıyor. Bu fırsatlar sadece Türkiye için Dünya için bile artı değerler taşımaktadırlar.

Çok çok kabaca eski ve yeni sistem A+++ buzdolabı arasında aylık 20 TL ' yi bulan bir kar söz konusu olabilir. Yılda 240 TL , 10 Senede ise 2400 TL 'lik tasarruf edilebilir. Alırken bu fiyatıda söz önünde buludurun. Eğer buzdolabınızı 10 Seneden daha uzun kullanırsanız bu miktar daha da artacaktır.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.ucuz-elektrik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.