Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Elektrik Abonelik Hakkında
ucuz indirimli elektrik abonelik

Elektrik Abonelik ve İndirimli / Ucuz Elektrik Elektrik Abonelik Sistemi Nedir ? Nasıl Abone Olunur veya Abonelik İptal Edilir ?


Elektrik Aboneliği Hakkında Detaylı Bilgi

CEVAP

Elektrik abonesi olmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından onaylanan perakende satış tarifeleri üzerinden hizmet alabilmek için Perakende Satış Sözleşmesi imzalamanız ve gerekli evraklarla birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir.

Perakende Satış Sözleşme ne demektir Perakende satış sözleşmesi bağlantı anlaşması mevcut olan kullanım yeri için, görevli tedarik şirketi ile tüketiciler arasında elektrik enerjisi ve/veya kapasite temini ile hizmet alımına yönelik koşul ve hükümleri kapsayan sözleşmedir. Perakende satış sözleşmesi, standart sözleşme olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir.


Mesken Aboneleri:

 • Başvurulan adrese ait abone numarası veya eski bir elektrik faturası
 • Başvuru yapan kişinin kimlik belgesi (Türk vatandaşı olmayan kişiler için pasaport, ikametgâh tezkeresi vb. )
 • Bir önceki tüketicinin perakende satış sözleşmesini sonlandırmadan kullanım yerinden ayrılması halinde başvuru yapan kişinin mülkiyetini gösterir belge ( ikametgâh, tapu, lojman tahsis belgesi vb.)
 • Abonelik yapılacak kişinin Kiracı ya da Mülk Sahibi olduğu bilgisi
 • Mal sahibinin adı ve soyadı
 • Zorunlu deprem sigortası kapsamında olan yerler için zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası ile birlikte poliçe sahibinin T.C. Kimlik numarası.
 • Perakende Satış Sözleşmesi şartlarının yerine getirilmiş olması

Ticarethane Aboneliği:

 • Başvurulan adrese ait abone numarası veya geçmiş dönemlere ait elektrik faturası
 • Başvuruda bulunan kişinin kimlik belgesi (Tüzel kişilikte yetkili veya yetkili kişilerin )
 • Bir önceki tüketicinin perakende satış sözleşmesini sonlandırmadan kullanım yerinden ayrılması halinde başvuru yapan kişinin mülkiyetini gösterir belge (tapu, kira kontratı, protokol )
 • Vergi numarası ve bağlı bulunduğu vergi dairesi
 • Ticaret sicil numarası ve bağlı bulunduğu ticaret sicil memurluğunun adı.
 • Zorunlu deprem sigortası kapsamında olan yerler için zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası ile birlikte poliçe sahibinin T.C. Kimlik numarası.
 • Perakende Satış Sözleşmesi şartlarının yerine getirilmiş olması
 • İşlem vekil tarafından yapılacaksa yetkili kılındığını gösterir noter onaylı vekaletname.

İster ev sahibi isterse de kiracı olarak elektrik abonesi olmak isteyin yeni evinize veya ofisinize taşınırken eski elektrik aboneliğinizi iptal edip, faturayı kendi adınıza almalısınız. Abonelik taşımak istediğiniz veya yeni aldığınız eve/ofiste elektrik kullanmaya yani elektrik abonesi olmak için öncelikle faturayı üzerinize almanız gerekmektedir. Hem ev sahipleri için hem de kiracılar bu zorunludur. Şunu sakın unutmayın ki Elektrik tüketimi yaptığınız ev veya iş yerinin aboneliğinin başkası üzerine olduğu tespit edilirse cezai yaptırımlarla karşılabilirsiniz. Ne zaman bu işlemlere başlamam gerekir dersenizde Ofise veya evinize taşınmadan yada düzenli olarak gitmeden önce abonelik işlemlerine başlayınız. Kira sözleşmenizi imzaladıktan ya da tapunuzu üzerinize aldıktan sonra hemen gerekli belgeleri bir araya getirip elektrik firmasına başvurmanız gerekmektedir. abonelik işlemleri duruma göre 5 güne kadar olmaktadır. Abonelik işlemlerini kira sözleşmesinde ya da tapuda adı bulunan kişi kendisi bizzat yapması gerekir. Başvuru başka bir kişi adına yapılıyorsa, noter onaylı vekaletnameniz olması gerekmektedir. Anne / baba / eş / coçuk / kardeş bile olsanız vekaletnamenizin olması gerekmektedir. Bedelin Adı Ücret Güvence Bedeli Mesken için ortalama 131.50 TL * Kesme-Bağlama Bedeli İşlem başına 20,70 TL Damga Vergisi Güvence bedelinin binde 9,48'i Dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir *Güvence bedeli, mesken aboneleri için, ortalama güç ise 6 kW (131.50 TL) civarındadır. Elektrik abonelik ücreti hakkında daha fazlasını öğrenin.

abonelik zamanında tek mi yoksa üç zamanlı mı elektrik tarifesini şeçip seçneyeceğimizi seçebiliriz. Yeni ofis veya evinize taşınmadan önce mevcut aboneliğiniz var ise o elektrik aboneliğinizi iptal ettirip kapatmanız gerekir. Eğer bunu yapmaz iseniz sizden sonra gelecek ev sahibi yada kiracı sizin aboneliğinize yansıtılabilir. O yüzden evden çıkmadan önce kesinlikle elektrik aboneliğinizi yapattırınız.

Anlaşıldığı gibi tamamen serbest piyasa koşulları altında ve tamamen her öğesi ile özelleşmiş olan bu sektör şu anda tüketiciler ve Türkiye için karşımıza çok önemli fırsatlar çıkartıyor. Bu fırsatlar sadece Türkiye için Dünya için bile artı değerler taşımaktadırlar.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.ucuz-indirimli-elektrik-abonelik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.