Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Elektrik Tüketimi
elektrik uretimi

Kendi Elektriğini Kendin Üret


Evlerimizde kullandığımız ev aletlerinin ne kadar elekrik tükettiklerini ve aylık olarak bizim kazancımızdan ne kadar parayı elektriğe aktardığımızı biliyoruz. Peki neden kendi elektriğimiz kendimiz üretmiyoruzda başkasından alıyoruz?

Bununla ilgili sizlere elektrik üretimi hakkında biraz daha anlaşılır bilgilendirici bir yazı yazmak istedik.

Evlerimizde kullandığımız ev aletlerinin hepsi elektrik ile çalışıyor. Buzdolabı,çamaşır makinası,fırın,bulaşık makinasi,kurutucu,su ısıtıcıları, klima, televizyon,bilgisayarımız, tüm aydınlatma elemanlarımız, cep telefonularımız gibi aletleri kullanmamız için elektriğe ihtiyacımız var ve her geçen gün elektrik fiyatları artıyor. Bundan 10 sene kimse enerji verimliliğinden bahsetmez veya elektrik parasını, ödediğimiz faturaları azaltmak için herhangi bir şey yapmazlardı. Ama devir hem ekonomi hemde çevre devri. Neden başkasının ürettiği elektriği kullanıp , başkalarının cebini dolduralım ? Enerji üretim aletlerinin fiyatları her geçen gün azalmakta ve bununla ilgili olarak ödeyeceğimiz para azalmaktadır. Artık güneş ve rüzgar enerjilerinden elektrik etmek bir hayal olmaktan çıkmış tamamen ulaşılabilir bir hedef olmuştur.
Peki Sizce Neden Kendi Elektriğinizi Üretmiyorsunuz ? Bir Düşünün ?
elektrik uretimi ruzgar


Rüzgar Enerjisi


Evinizin çatısına veya bahçenize kuracağınız bir rüzgar türbini ile elektrik ihtiyacını karşılayabilir hem çevreye faydanız olur hemde uzun vadede evinizin bütçenize faydanız olur. Mevcut elektrik fiyatları ve rüzgar i fiyatları ile yaklaşık 6-7 senede paranızı amorti edebilirsiniz.Tabiki bu rakam rüzgar türbinizin konacağı yer ve o mevkinin rüzgar karakteristleriyle doğru orantlı olarak değişebilir. Sizinde elektrik ihtiyacınızın hangi saatlerde pik noktaya ulaşıp ulaşmadığı ile doğrudan ilgilidir.elektrik uretimi gunes


Güneş Enerjisi


Evinizin çatısına veya bahçenize kuracağınız bir rüzgar türbininden bahsettik , eğer evinizde veya çevresinde yeterli rüzgar olmadığını veya yüzey / diğer yapıların kendi evinizin önünde set olduğunu düşünüyorsanız o zaman güneş enerjisini deneyebilirsiniz. Türkiye'nin birçok bölgesinde güneş enerjisi kullanılabilir. Eğer güney veya ege bölgesinde iseniz çok avantajlı diğer bölgelerde yaşıyorsanız yine normal avantajlı olarak kullanabilirsiniz. Çatınıza veya bahçenize monte edeceğiniz güneş panelleri ile güneş ışılarından elektrik elde edebilirsiniz. Güneşli bir yerde iseniz yatırdığınız parayı 5 senede bile amorti edebilirsiniz. Tabiki bu değer evinizin güneş alma miktarına ve sizin ne kadar elektrik harcadığınıza bağlı olarak değişebilir. İsterseniz bataryalara enerjiyi depolayabilir ve sonradan elektriğin pahalı olduğu saatlerde bu enerjiyi kullanabilirsiniz.


Zaman Dilimi Gündüz Puant gece
Saatleri 06.00-17.00 17.00-22.00 22.00-06.00
kwh Fiyatı 0,40 TL 0,62 TL 0,25 TL

Tüm vergiler dahildirelektrik tuketimi buzdolabi
Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.indirimli-elektrik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.