Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Elektrik Firmalari Birim Fiyatları
elektrik firma fiyatları

Elektrik Firma Birim Fiyatları


Firmalar Devletten aldıkları lisanslar ile elektrik satma hakkına sahipler. Firmalar istedikleri firmadan elektrik satın alıp , bu elektriği istedikleri fiyata tüketicilere satabilirler. Tüketiciler şu an sadece serbest tüketici olmaları durumunda kendilerine sunulan istedikleri elektrik firma teklifini kabul edebilirler.

Bununla ilgili olarak eğer sizlerde ucuz elektrik kullanmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey serbest tüketici olup olmadığınızı bilmektir. Bunun içinde linke tıklayarak serbest tüketici olup olmadığınızı anlayabilirsiniz

Elektrik tedarikçileri istedikleri fiyattan elektrik satabilirler. Tüketici toplamak için istedikleri elektrik tarifesi veya elektrik kampanyasını tüketicilere sunabilir. Böylelikle isteyen tüketici istediği elektrik tedarikçi firmasıdan elektrik satın alabilir. Elektrik özelliştiği için tüketiciler eğer serbest tüketici alt limitlerinden elektrik tüketimleri var ise buda şu an yaklaşık 120 TL ' ye karşılık geliyor ve senede 3600 KWs ' lık bir tüketim söz konusu. Elektrik firmaları elektrik üreten firmalardan borsa gibi bir anda yükselik bir anda düşen piyasada elektrik satın almak için yarışırlar ve bu aldıkları elektriği daha sonradan tüketicilere satmak için elektrik kampanyaları ve yeni elektrik tarifeleri oluşturarak daha çok elektrik tüketicisini bünyelerinde toplamak isterler.


Firmaların elektrik birim fiyatları üzerinden çok ciddi farklılıklar olabilir. Firmalar kendilerine göre satış stratejileri belirlerler ve ona göre yeni elektrik tarifesi veya elektrik kampanyalarını piyasaya sunarak elektrik satmak isterler.


Elektrik tüketicilerinin birçoğu daha elektriğin özelleştiğinin ve tüketicilerin tek olarak istedikleri elektrik firmasından elektrik satın alabileceklerinin farkında değiller. Serbest tüketici limitleri her geçen sene daha az kw ' a denk gelen rakamlara düşüyor ve daha çok tüketici serbest elektrik tüketici hakkına sahip olup istedikleri elektrik tedarikçi firmadan elektrik satın alma durumuna geliyorlar.


Bunlardan başka firmalar bazen karlılıklarından ziyade müşteri çekmek içinde indirimliler yapabilirler, ne kadar fazla müşteri aynı zamanda rakiplerinin o kadar az müşterisi demektir ve kendilerini sürümden kazanacakları bir durumda olmalarını isterler.Belki karlılıkları düşüktür ama rakiplerinde müşteri portföylerinin büyük bir kısmını aldıklarını bilirler. Daha da derinlemesine inersek , şirketler kendilerini yabancı para birimine göre pozisyon almak isteyebilirler dolar ve emtia fiyatları ile ilgili öngörüleri olmuş olabilir ona göre müşterileri çok farklı tarifeler sunuyor olabilirler. Son zamanlarda sabit fiyatlı elektrik tarifleride çıktı. Yani firmalar insanların aksine dolar ,doğalgaz/petrol gibi fiyatların aşağı yönlü olacağını tahmin edip veya öngörüp direk sabit fiyat ile müşteri kazanma yoluna girebilirler. Tüketicilerden bir kısmıda öngörülerinde dolar petrol ve doğalgaz fiyatlarının yukarı çıkacağını tahmin edip anlaştıkları fiyattan faturlarını sabitlemek için bu tipte tarifeleri olan firmalarla anlaşıyorlar.


Anlaşıldığı gibi tamamen serbest piyasa koşulları altında ve tamamen her öğesi ile özelleşmiş olan bu sektör şu anda tüketiciler ve Türkiye için karşımıza çok önemli fırsatlar çıkartıyor. Bu fırsatlar sadece Türkiye için Dünya için bile artı değerler taşımaktadırlar.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.elektrik-firma-fiyatlari

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.