Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Rüzgar Enejisi
ruzgar enerjisi indirimli elektrik

Rüzgar Enerjisi


Elektrik ve Fatura kelimeleri denildiği zaman tabiki akla gelen ilk kelime tasarrauf. Tüketiciler olarak olabildiğince tasaaaruf etmeye çalışmamız gerekir hem bütçemiz hemde çevre için ama bir yere kadar bunu yapabiliriz. Bir noktadan sonra gerçeklerle yüzleşmek durumundayız. Buzdolabımızın kapağını ne kadar az açarsak açalım, ne kadar ortam sıcaklığını ona göre ayarlamaya çalışırsak çalışalim, ne kadar yüksek verimli bir sınıfta satın almış olsakta, bir şekilde o buzdolabı çalışacaktır ve elektrik tüketecektir.

O yüzden de elektrik faturasından kaçış ne yazikki yoktur. Bunun içinde başka yollar aramamız gerekmektedir. Bunların başında da kendi elekriğimizi kendimiz üretebilriz. Teknolojinin günümüz Dünyasına etkileri pozitif anlamanda ulaştığı şu günler Rüzgar Enerjisi kelimesi artık size yabancı gelmemesi gerekir. Gerçekten her bütçeye uygun bir rüzgar türbini satın alabilirsiniz.


Rüzgar enerjisi ne demek derseniz, öncelikle bu enerji rüzgarı oluşturan hava akımlarının içinde var olan kinetik enerjidir. Rüzgardan elektrik elde etmek istersekte bu kinetik enerjiyi elektriğe çevirmiş olmamız gerekir. Unutulmaması gereken nokta enerjinin sadece bir kısmını elektrik veya mekanik enerjiye çevirebilir. Şu andaki mevcut teknoloji ile rüzgar enerjisinin tümünü elektrik enerjisine çeviremeyiz. Rüzgar enerjisinin insanoğlu olarak fark etmemizin uzun bir geçmişi var. Şimdi nereden çıktı bu derseniz de , Hollanda'dan aklımıza gelen yel değirmenleri ve eski yelkenli tekneler rüzgar enerjisini kullanarak çalışıyorlardı. Yeşil enerji dışındaki enerjiler fosil, nükleer ve diğer yöntemlerde atmosfere zararlı gazlar vermektedirler, bu zararlı gazlar çevreyi,havayı,toprağı ve suyu kirletmektedir. Rüzgârdan enerji elde edilmesi sırasında ise bu zararlı gazların hiçbiri atmosfere salınmaz, dolayısıyla rüzgâr enerjisi temiz bir enerjidir.ruzgar-enerjisi indirimli elektrik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.

Dünyadaki kullanma oranı ise bizden oldukça farklıdır. Dünyada kullanımı en çok artan yenilenebilir enerji kaynaklarından biri haline gelmiştir. Günümüzde dünyadaki kullanım oranının hala çok düşük olmasına rağmen , 2020 senesine kadar tüm elektrik talebinin %12 ' ini tek başına karşılayacağı öngörülmektedir. Günümüzde rüzgâr enerjisinden üretilen toplam güç 410 GW mertebesindir. Dünya'da rüzgardan enerji üretiminin yaklaşık %36 ' sını gerçekleştiren Almanya'dır ve %40 ' ını gerçekleştiren Danimarka Rüzgar enerjisinde başı çeken ülkelerdir. Almanya toplamda 15 GW güç üretmektedir ve Almanya'nın elektrik enerjisi ihtiyacının % 5 'ini karşılık gelmektedir. Rüzgâr gücünden en çok yararlanan diğer ülkeler sırasıyla İspanya, ABD, Danimarka, Hindistan, Hollanda, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve Çin'dir. Diğer tüm ülkeler toplamda 3,5 GW 'lık güç üretimi ile yaklaşık % 9 paya sahiptirler.

Rüzgar enerjisinin avantajlarına gelecek olursak atmosferi kirletici bir gaz salınımı yapmaması tabiki ilk sıradaki özelliğidir. bundan başka kaynağının tükenmemesi , günün her anında enerji üretebilme kapasitesine sahip olması, rüzgar tesislerinin kurulması ve bakımının çok büyük kapütallere yapılmaması diğer bir deyişle kurulum ve işletme maliyetinin düşük olmasıdır.ucuz indirimli ruzgar elektrik

Rüzgâr türbinleri Rüzgâr türbinleri, rüzgârdaki kinetik enerjiyi önce mekanik enerjiye daha sonra da elektrik enerjisine dönüştüren sistemlerdir. Bir rüzgâr türbini genel olarak kule, jeneratör, dişli kutusu, bazı elektrik-elektronik elemanlar ve pallerden meydana gelir. Rüzgârın kinetik enerjisi rotorda mekanik enerjiye çevrilir. Pal milinin devir hareketi hızlandırılarak gövdedeki jeneratöre aktarılır. Jeneratörde elektrik enerjisi üretildiği yerdir.