Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Evlerimizdeki SU Isıtıcılarımız Ne Kadar Elektrik Tüketir
ucuz indirimli elektrik su isiticisi tuketimi

Elektrikli Su Isıtıcıları Hakkında


Evlerimizde doğalgaz gelmiyor veya merkezi sistemde bir su ısıtıcı sistemimi yok ise bu yazı tam size göre.

Evlerimizde sadece yıkanmak için değil çay/kahve gibi mutfakta bize yardımcı olan su ısıtıcı sistemlerden faydalanıyoruz. Bulaşık yıkarkende sıcak suya ihtiyaç duyuyoruz. Öncelikle bulaşık makinemiz var ise, kesinlikle bulaşıklarınızı makinede yıkamaya özen gösterin hem zaman hem daha az elektrik harcayarak size direk katkısı olduğu gibi tükettiği su miktarıda çok azdır. Zaman karşı yarışıyor ve özellikle çay ve kahve için gerekli sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için su ısıtıları bizler için çok önemli aletlerdir. Mutfak dışında tabiki en büyük ihticamız banyolarımızda yıkanmak için ihtiyacımız olan sıcak sudur.

Öncelikle kave ve çay makinelerimiz için su ısıtıcısı konusuna bakarsak, Ortalama su ısıtıcıları 15000 watt güç harcarlar. 1 lt'lik suyun elektrikli ısıtıcılarda yaklaşık 4 dakikada 100 dereceye ulaştığı düşünülürse, 0.1 kwh elektrik harcadığı hesaplanır. Faturalara yansıyacak ücret ise 3,5 kuruş civarındadır. Aynı miktar suyu doğalgazlı ocaklarda kaynatmak istediğimizde ise ile 10 dakikada, 0.03 metreküp gaz tüketerek yapabiliz. Bunun faturalara yansıması ise yaklaşık , 2.7 kuruştur. Ama elektrikli ısıtıcılarda direk size haber verecek sistem vardır ama doğalgazlı ocaklarda bu sistemler olmadığı için genelde çaylarımızın suları daha fazla kalacaktır. Eğer elektriğinizi ucuz ve indirimli elektrikten faydalanarak karşılıyorsanız ve 3 zamanlı sayacınız var ise gece bu ücret daha da düşebilir.

Şimdi banyo ihtiyacımız için karşılaştırdığımızda ise eğer sizler çok kısa ve cok ılık suda banya yapmayı tercih ederseniz size elektrikli ısıtıcıları, ama sıcak su ile uzun süre banyo yapmak isterseniz ve 4 kişilik bir aileniz var ise, ve gün aşırı veya günde 1 ' den fazla banyo veya duş alma alışkanlığınız var ise doğalgazı tercih edebilirsiniz. Ama doğalgaz ise daha ulaşmadı idi size tavsiyemiz banyo ve duşunuzu çok kısa tutup , ılık su ile yapmanız. Eğer falza güneş gören bir iklimde yaşıyorsanızda , Türkiye'nin daha çok tatil beldelerinde gördüğümüz güneş ısıtıcılardan faydalanabilirsiniz.
indirimli-elektrik-su-isiticisi-tuketimi
Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.