Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Hangi Elektronik Ev Aleti Ne Kadar Elektrik Tüketir
ucuz elektrik

Hangi Elektrikli Ev Aleti Ne Kadar Elektrik Harcar


Elektrik faturalarının yüksekliğinden ve ekonomik şartlardan ötürü artık tüm tüketiciler elektrik faturalarına daha dikkatli bakmaya ve incelemeye başladılar. Tüm tüketiciler boşa para vermek istemiyorlar. Aynı zamanda aynı şartlarda aynı elektronik ürünleri kullanarak daha daha az para verebileceklerinin farkındalar. Elektronik aletlerini değiştirirken enerji sınıflarına bakmaya başladılar. Son günlerdeki enerji piyasında baya değişlikler oldu. Artık Serbest Tüketici olan elektrik tüketicileri kendi elektriklerini kendileri satın alabilir. İstedikleri

Bununla ilgili olarak aynı elektronik cihazları aynı amaçla kullanarak ucuz elektrik kullanmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey mevcut elektronik ürünlerinizin ve satın alacaklarınızın ne kadar enerji tüketimlerinin olduğuna bakmaktır.

Cihaz WattCihazWatt
Ekmek Kızartma Makinası 200Traş Makinası20
Dizüstü Bilgisayar 75Saç Kurutma Makinası1500
Masaüstü Bilgisayar 500Elektrikli Oda Isıtıcı2000
Yazıcı 350Kızılötesi Oda Isıtıcı(Tek)1200
Faks 20Elektrikli Çim biçme aleti MakinasıWatt
CD/DVD Çalar 130Elektrikli Battaniye1750
56 Ekran Led Tv 45Soğutuculu Su Sebili 100
100 Watt 100Su Isıtıcısı200
Kahve Makinası 750 Ekmek Kızartma Makinası 1250
Patlamış Mısır Makinası 350 Blender 275
Mikrodalga Fırın 2000 Tost Makinası 1200
Elektrikli Ocak 1200 Fritöz 1100
Bulaşık Makinası 1500 Çöp Öğütücü 550
Çamaşır Makinası 650 Elektrikli El Süpürgesi 100
Elektrikli El Süpürgesi 1000 Ütü 1000
Çamaşır Kurutucu 3500 Klima 1500
Buzdolabı 150 Dondurucu 400


Yukarıda da yazıldığı gibi bazı ev aletlerinin elektrik sarfiyatları belirtilmiştir. Ekmek Kızartma Makinası,Traş Makinası,Dizüstü Bilgisayar,Saç Kurutma Makinası,Masaüstü Bilgisayar,Elektrikli Oda Isıtıcı ,Yazıcı,Kızılötesi Oda Isıtıcı,Faks,Elektrikli Çim biçme aleti Makinası,CD/DVD Çalar,Elektrikli Battaniye,56 Ekran Led Tv, Soğutuculu Su Sebili,Su Isıtıcısı,Kahve Makinası,Ekmek Kızartma Makinası,Patlamış Mısır Makinası,Blender,Mikrodalga Fırın ,Tost Makinası, Elektrikli Ocak , Fritöz , Bulaşık Makinası , Çöp Öğütücü , Çamaşır Makinası, Elektrikli El Süpürgesi , Elektrikli El Süpürgesi, Ütü , Çamaşır Kurutucu, Klima , Buzdolabı ,Dondurucu gibi ev aletlerinin direk tükentim değerlerini görebilirsiniz. Bu rakamlar ortalama rakamlardır. Mesela küçük buzdolabıda var büyükte , çok hızlı büyük bir bilgisayarda var küçük netbookta var. Bu rakamlar tamamen size bir farkındalık yaratmak için verilmiştir. Bunlara oranla kendi evinizdeki cihazların arkalarında yazan tüketimlerede bakabilirsiniz. Yeni ev aletleri yeni teknolojilerle birlikte çok daha az elektrik tüketir. Yeni ev aletleri alırsanız tabiki az enerji harcayan ev aletleri daha pahalıdır ama o tüketimi ortalama olarak sizin kullanımıza göre çarparsanız size ne tür enerji sınıfına ait bir cihaz almanız gerektiğini tahmin edebilirsiniz.


Bu yazılan


En çok enerji harcayan aletler görüldüğü gibi klima / ısıtıcılar ve ampullerdir. Ampullerin belki 100 Watt az gibi gözüksede kışın ortalama olarak 6 saat yanar ve sadece 1 tane ampül. Evde 4-5 tane ampül yanarsa siz enerji harcamalarınızda ne kadar çok enerji harcadığınızı düşünebilirsiniz. Klima ise mesela 1 günde 10 saate yakın açık kalabiliyor. Fırın / Çamaşır / Bulaşık Makinası ise kişisel olarak çok değişiklik gösterebilir.


Saç Kurutma Makinası ise kaç kere banyo yapıldığıyla doğru orantılıdır. Bazı aileler artık saç kurutma makinasını kullanmıyor. Elektrikli traş makinasıda aynı şekilde bir ara kullan oranı artsada artık azalıyor yine.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.ucuz-elektrik-tuketimi

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.