Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Evlerimizdeki Önleyebileceğimiz Isı Kaçakları
ucuz indirimli elektrik faturalarını hafifiletici tavsiyeler

Elektrik Faturamızı Hafifletmek Evlerimizde Yapabileceklerimiz Öneriler


Evlemizdeki ısınma veya soğutmayı ister elektrik ile istersek te ( soğutmayı elektrik dışında çok alternati yok) başka enerji kaynaklarından karşılayalım evlerimizdeki ısı kaçakları ve verimlilik ile mücadele etmemiz gerekir.

Evlerimizde havalandırma işlemini çok kısa sürede yapmamız gerek. Camlarımız ne kadar çok açık kalırsa o kadar ısı kaybımız olacaktır ama evlerimize giren temiz hava miktarında çok farklılık olmayacaktır. Ama çok uzun sürelerde pencere veya kapılarımız açık kalırsa evdeki eşyalarımızın sıcaklıkları direk dış ortam sıcaklığına yaklaşmaya başlayacaktır. Kışın işerinde barındırdıkları düşecek, yazın ise artacaktır.

Kış aylarında elektrikli ısıtıcılarınızı , yaz aylarında ise klimalarınızı kullanmadığınız zamanlarda kapatınız veya ısıtıcılarınızın gücünü duruma göre kapatmak yerine azaltmak daha avantajlı olabilir. Oda sayınız fazla ise tüm aile bireyleri farklı odalarda tek tek ısınma veya soğutma işlemi yapmaktansa , şartlar müsait olduğu sürece aynı ortamda bulunmaya özen gösterin.

Evlerinizde özellikle yatak odalarınızı minumum seviyede tutabilirsiniz. Bununla ilgili tıp konusudna makaleleri okuyabilirsiniz. Soğuk yatak odaları sağlığınız içinde iyi olabilir. Tıbbı makaleleri ve doktoruzla bu fikri konuşun. Evden çıkacaksanız çıkmadan önce ısıtıcı ve soğutucularınızı minumuma alabilirsiniz. Siz o ortamdan ayrıldıktan sonra sıcak veya soğuk ortam hiç bir işinize yaramayacaktır. Boşu boşuna atmosferi ısıtmak veya soğutmaya çalışmaktan öteye gitmezsiniz.

Kalın perdeler kullanmaya zözen gösterin. Kalın perdeler bina montelemesi gibi size yalıtım özelliği sunacaktır. Pencerelerinizi kapalı tutunuz ve fitillerinde kaçak var ise bunları tesbit edin ve bir an önce tamir edin. Aynı mantığı buzdolabı ve dondurucularımızdada kullanmamız gerekir.


Panjurlarınız var ise panjurlarınızı kapalı tutunuz. Eğer eviniz öğleden sonra güneşi direk alıoyor ise ve mevsimsel olarak sıcak iklimde yaşıyorsanız panjur taktırmanızda fayda olabilir. Kış aylarında da eğer soğuk bir iklimde yaşıyorsanız geceleri yatarken tamamen panjurları kapatabilirsiniz. Faturalarınıza direk etki edecektir.ucuz-indirimli-elektrik-isi-kacagi
Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.