Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Elekrik Üretimi
ucuz uretim elektrik

Neden Elektrik Üretimi Önemli


Elektrik faturalarının yüksekliğinden ve ekonomik şartlardan ötürü artık tüm tüketiciler elektrik faturalarına daha dikkatli bakmaya ve incelemeye başladılar. Tüm tüketiciler boşa para vermek istemiyorlar. Aynı zamanda aynı şartlarda aynı elektronik ürünleri kullanarak daha daha az para verebileceklerinin farkındalar. Ama sadece üretim değil bu işin bir ayağı daha var o da elektrik üretebilmek. Elektrik tüketicileri , kendi elektriklerini kendileri üretip çok daha ucuza elektriği üretip kullanabilir. orta ve uzun vadede hem kendi bütçelerine hemde çevreye katıkıları olmuş olur.

Bununla ilgili olarak elektrik üretimi hakkında biraz daha detaylı bilgi yazmak istedik. Öncelikle kullanılan ev aletleri ve bunların ortalama olarak enerji tüketimlerini belirtmemizde fayda var.

Cihaz Günlük Kullanım Süresi1 Saatte Harcadığı Elektrik1 Yılda Harcadğı Elektrik
Buzdolabı 24 Saat 1 kW /saat356 kW
Çamaşır Makinası 16 Saat0,65 kW /saat 540 kW
Su Isıtıcısı 1 saat 2 kW /saat 732kW
Bulaşık Makinası 1 saat 1 kW /saat401 kW
Ütü 1 saat 2,5 kW /saat 590 kW
56 Ekran Led Tv 10 saat 0,045 kW /saat 160 kW
100 Watt Ampul 6 saat 0,1 kW /saat213 kW
Elektrikli Süpürgesi 30 dk 2 kW /saat 392 kW


Yukarıda da yazıldığı gibi bazı ev aletlerinin elektrik sarfiyatları belirtilmiştir. Böle bir tabloda elektrik üretilmesi mantıklı olup olmadığını siz düşünün.Orta ve Uzun vadede kar etmek istiyorsanız ve çevreci elektrik kullanmak istiyorsanız küçük bir yatırım yapmanız gerekiyor. Büyük enerji yatırımlarının EPDK tarafından verilenn lisanslar sayesinde yapıldığı ülkemizde lisanssız elektrik üretimi küçük ölçekte enerji yatırımcısının veya tüketicilerin yapmasını sağlamıştır. Şimdiden akıllara gelen soru neden lisansız üretiyoruz ? Yasal değilmi ? Neden lisanslı olarak üretmiyoruz elektriği ? İlk önce devlet tarafından yapılan lisans satışları çoktan bitmiştir. Sizler anca lisans hakkını alan birisi ile ortak bu işe girebilir veya yasal mevzuatlar doğrultusunda bu hakkı satın alabilirsiniz. Yeni yasaların getirdikleri daha uzlaşmazlık durumlarını beraberinde getirmedi ama önümüzdeki günler bu konuda neler olur şimdiden kestirmek güç. Lisanslı ve lisanssız elektrik üretimi nerdeyse aynı izinlere alarak elektrik üretimine izin vermektedir. Ama ben elektriği direk kendi tüketmek istiyorum derseniz zaten , bunlara ihtiyac duymazsız ve sizin bambaşka bir yoldan ilerlemenize olanaklarınız olur.Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.indirimli-elektrik-uretimi

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.