Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Evlerimizdeki Su Itıcıların Elektrik Tüketimleri
ucuz indirimli elektrik faturalarını hafifiletici tavsiyeler elektrikli su isiticisi tuketimi

Elektrik Faturamızı Hafifletmek İçin Evlerimizde Su Isıtıcılarla İlgili Yapabileceklerimiz


Evlemizdeki en çok elektrik tüketen araçların başında su ısıtıcılar gelmektedir. Eğer banyo için kullandığınız suyu ısıtmak için elektrik dışında bir yol kullanırsanız tabiki o zaman en çok tüketenler arasında değildir. Ama sizlerde elektrik ile suyunuzu ısıtıyorsanız bu yazı tam size göre

Öncelikle sıcak suya ihtiyaç duyduğumuz yerler çay/kahve makineleri , mutfak için su ısıtıcı ve banyo için kullandığımız elektrikli su ısıtıcılarıdır.

Çay ve kahve makineleri yaklaşıl 1500 watt 'lık bir güç ile çalışır ve yaklaşık olarak 3-4 dakika arasında suyu kaynatabilir. Eğer çayınızı elektrikli olarak makinelerde yapıyorsanız yaklaşık olarak 0,1 Kwh ' lık güç harcarsınız ve 35 kuruşluk ortalama elektrik birim fiyatından size 1 çay sefası ( yaklaşık 1 lite ) 3,5 kuruş mertebelerinde olabilir. Bunu eski sistem doğalgaz veya lpg li ocaklarımızla yaparsanızda 2.8 kuruş civarında bir maliyeti olacaktır. Zaman olarak bir sıkıtlamanız var ise elektrikli ısıtıcıların zamandan büyük ölçüde tasarruf ettiği gözükmektedir. Normal ocaklara göre yarı yarıya daha hızlı suyu ısıtıyorlar. Eğer çay içmenizi akşam yaparsanız elektrik birim fiyatı daha az olacağı daha da az maliyeti olacaktır. Bununla birlikte ev halkının normal ocaklarda çay demlerken çayı ve suyu gereğinden daha fazla ocakta tuttuklarını veya unuttuklarını ve böylece aslında yukarıdaki 2.8 kuruş tamamen tam zaman için hesaplanmıştır. Keza çay sıcak tutmak içinde tekrar ısıtmak yerine elektrikli ısıtıcılar otomatik olarak bu işlemi gerektiği kadar yapacakları için bütçe olarak kara geçme ihtimalinizde mevcuttur. Bu tamamen sizlerin alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişmektedir. Ofisler için ise elektrikli ısıtıcıları tavsiye ederiz. Ofislerde zaman eve göre daha değerli olacağı için ofis mutfaklarında geçireceğimiz fazladan zaman aslında bize daha büyük bir faturaya sebebiyet verebilir.

Bunun dışında siz siz olun eğer evinizde bulaşık makinesi var ise, onu kullanın. Hem zamandan , hem elektrik tüketiminden hem de sudan çok büyük tasarruf edersiniz. Hemde mutfakta kaldığınız süre boyunca mutfağı ısıtmak / soğutmak veya aydınlatmak zorunda kalmazsınız. Mutfaklarda bazen 1 saate yaklaşam bulaşık yıkama işlemi boyunca su 30 derece civarında 1 saat boyunca ısıtıcıların çalışmasına sebep olacaktır. Ama bulaşık makineleri hem yüksek sıcaklıkta bulaşıklarımızı yıkıyor hemde daha az elektrik ve su ile.


Şimdi gelelim en büyük elektrik harcayan aletlerin başında olan banyolarımız için kullandığımız elektrikli su ısıtıcılarına. Eğer sizlerde banyoda çok uzun süre zaman geçiriyorsanız ve banyonuzu sıcak su ile yapıyorsanız doğalgaz / LPG ve türevi sistemler daha mantıklı olabilir. Burada ama güvenlik kurallarına uymanız çok çok öenmlidir. Gerçekten çok tehlikelidir. Düzgün ve bilincli kullanmak gerekir. Evde yaşayan kişi sayısı 4 ise ve banyo / duş alma işlemini günde 1 veya 1 den daha çok yapıyorsanız o zaman elektrikli sistemler sizin için mantıklı olmaz ama dediğimiz ve altını çizdiğimiz gibi eski tip sistemlerde güvenlik kurallarına uymanız gerekir. Yeni sistem kombiler eski sisteme göre çok daha fazla güvenlidir ama herşekilde evinizde 1 tane bile olsa gaz algılama dedektörü satın almanızı öneririz. Ama sizlerde daha az banyo veya duş yapıyor ve insan sayısı az ise üzerinde de banyoda geçirdiğiniz zaman az ve kullandığınız su daha ılık bir su ise o zaman elektrikli sistemde sizin için mantıklı olabilir. Bundan başka eğer sizlerde iklim olarak çok güneş gören bir iklimde yaşıyorsanız , doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmanızda yarar olacaktır. Güneş enerji panelleri ile banyo ihtiyaçlarınız için gerekli sıcak suyu kullanabilirsiniz.ucuz-indirimli-elektrik-su-isiticisi-tuketimi
Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.