Ucuz indirimli Elektrik
İndirimli Elektrik
Haberler
Ucuz ve İndirimli Elektrik Kullan Ve Faturanı Azalt / İndir
ucuz ve indirimli elektrik

Ucuz ve İndirimli Elektrik Kullan Ve Faturanı Azalt / İndir


Elektrik tüketiminin yükselişte olduğu günümüzde , bunun sebebini direk olarak gösterebileceğiz şey direk evlerde kullandığımız elektrik ev aletlerinin sayısındaki ve kullanım sıklıklarındaki artıştan kaynaklanıyor. Ev tüketiminde ciddi bir artış sözkonusu. Watt olarak değerler tartışılsa bile toplam olarak elektrikli aletlerle geçirdiğimiz sürede oldukça büyük bir artış yaşanmaktadır. Televizyonlarımızdan, saç kurutma makinelerimize , kahve makinelerinden , dondurucularımıza kadar elektrikli ürünler evlerimizde girmediği alan kalmadı. Bunlardan başka çamaşır / bulaşık makineleri ve onların kullanım sıklıkları her evde kişi sayısı kadar cep telefonu evde oldugumuz sürece prizde bırakılıyor.

Özellikle pil ile çalışan ürünlerimizde pil dolsa bile onları prizde bırakıyoruz. Örnek vermek gerekirse ; cep telefonlarımız,tabletlerimiz,dizüstü bilgisayarlarımız, traş makinelerimiz gibi elektronik aletleri biz evde olduğumuz sürece prizde takılı görmek mümkün. Tabiki sizlerde şimdi şöyle bir düşündüğünüzü tahmin edebiliyorum , eletronik ürünler pil olmasada biz onları zaten elektrik prizinde takılı bırakıyoruz. Kullanılmadığımız durumda elektronik aletlerinin fişini sürekli prizde takılı olarak bırakılan elektrikli aletler elektrik faturalarına nasıl etki eder mi demeyim çok az da olsa etki eder ve elektrik faturalarınızın artmasına sebep olur. Çok az olsa elektronik aletlerinizi prizden çıkartmanız zor olmasa gerek. Türkiye'de evlerimize gelen şehir elektrik voltajı 220 Volt ' dur. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz birçok elektrikli ev aletlerimiz ve elektronik cihazlarımız ise 220 Volt direk elektrik kullanmazlar.Cihazların girişlerinde bulunan bir transformatör sayesinde bu voltajı azaltarak kullanıyorlar. Transformatörler cep telefonlarının adaptörlerinde, televizyonların iç kısımlarında, bilgisayar kasalarının hemen girişlerinde bulunurlar. Görevleri ise 220V olan alternatif gerilimi 24V, 12V, 5V gibi az ve düşük doğru gerilimlere düşürürler. Ev aletleriniz veya elektronik aletleri fişleriniz çekmesek bile içinde bulunan küçük trasformatörler 1-5 W arasında güç tüketirler. Bu rakam sizler için çok çok az olarak algılansa bile 365 gün olarak düşünülürse akmasa bile damlar mantığı ile belli bir rakama ulaşır. Çok kabaca kullanılmayan 10 elektronik cihaz veya ev aleti için senede 200 kW saatlik bir elektrik kaybından söz edebiliriz.


Kiyaslamanya.com ise bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik denince akıllarında artık elektriği daha ucuza alacakları kavramı var ama nasıl alacaklarını bilmiyorlar. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret edin ve onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında boğulmadan basit bir şekilde elektriğinizi taşıyın. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesinden arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en uygun olan elektrik tarifesini seçip başvur düğmesine basmak olacaktır. Ondan sonra bilgilerini doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.indirimli-ucuz-elektrik

Sizlerde daha ilk andan itibaren kazanamak istiyorsanız hemen www.kiyaslamanya.com 'a gelin ve kazanmaya başlayın.